Znamy już laureatów VII edycji konkursu prac dyplomowych z zakresu współpracy gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej, organizowanego przez Polsko Chińską Radę Biznesu.
Do VII edycji konkursu zgłoszono prace licencjackie. Pochodziły one z wielu ośrodków akademickich z Polski.
W Kapitule Konkursu zasiedli: dr Jacek Bartkiewicz – Przewodniczący Kapituły – Przewodniczący Rady SGH, dr Zbigniew Niesiobędzki – Wiceprzewodniczący Kapituły – Prezes PChRB oraz prof. dr hab. Bogdan Nogalski – Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku.
Ceremonia wręczenia nagród z udziałem laureatów i promotorów ich prac, Ambasadora ChRL, członków Kapituły Konkursu, jego organizatorów, sponsorów oraz zaproszonych gości nagród odbyła się we 14 czerwca 2023 r. w Ambasadzie ChRL w Warszawie.
Uroczystość uświetniły wystąpienia gości specjalnych oraz członków Rady. Nagrody wręczyli przedstawiciele organizatorów, Kapituły konkursu i sponsorów. W programie spotkania znalazło się wystąpienie Ambasadora ChRL w Polsce J.E. Sun Linjianga oraz panel z laureatami konkursu.
Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.
Sponsorami nagród dla laureatów konkursu byli: Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Haitong Bank, CLIP Group S.A. oraz VICI Group Sp. z o.o.. CLIP Group to największe centrum logistyczne (Hub) w Europie Środkowo-Wschodniej, natomiast VCI Group eksportuje wysokiej jakości produkty spożywcze na rynki azjatyckie, w tym na rynek chiński.
Laureatami VII edycji Konkursu zostali:
W kategorii prac licencjackich i magisterskich:
I MIEJSCE
Patryk Szymon Ścibak za pracę magisterską „Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej w Chinach w formie bezpośredniej inwestycji zagranicznej przez polskich przedsiębiorców w kontekście nowej chińskiej Ustawy o inwestycjach zagranicznych”. Pracę napisano na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, promotorem pracy jest Pan dr hab. Grzegorz Suliński.
II MIEJSCE
Anton Dron za pracę magisterską „Analiza dyskursu na temat wybranych aspektów bezpieczeństwa ChRL na podstawie artykułów prasowych" napisaną na Wydziale Neofilologii w Instytucie Orientalistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, promotorem pracy była Pani dr Agnieszki Paterska-Kubacka.
III MIEJSCE
Michał Nowicki za pracę magisterską „Chinese Economic Diplomacy on the example of the 16+1 format”, Szkoła Główna Handlowa, Institute of International Studies, promotor — prof. dr hab. Krzysztof Kozłowski.
Przyznano także wyróżnienie:
Julii Janiak za pracę licencjacką „Miękka siła Chin – Wpływ Soft Power na wizerunek Chińskiej Republiki Ludowe w Polsce”.
Pracę napisano na Wydziale Filologicznym, w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich, Uniwersytetu Gdańskiego pod kierunkiem dr. Tomasza Bielińskiego.
Serdecznie gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym!
Ogromne podziękowania dla patronów Konkursu i fundatorów cennych nagród.